Polska, dzięki imponującym osiągnięciom Rakowa Częstochowa w eliminacjach Ligi Mistrzów oraz Legii Warszawa w eliminacjach Ligi Konferencji, coraz bardziej zbliża się do elitarnego grona dwudziestki w rankingu UEFA.

Jakie są korzyści z wysokiego miejsca w rankingu UEFA?

Należąc do czołowej dwudziestki rankingu UEFA, mamy szansę na dodatkowe miejsce w Lidze Mistrzów. Na przykład Serbia, która obecnie zajmuje trzynaste miejsce, ma prawo do dwóch miejsc w Lidze Mistrzów, z czego jedno jest w eliminacjach.

Polska w Rankingu UEFA

W najnowszym rankingu krajowym UEFA, Polska zajmuje 21 miejsce z wynikiem 22,000 punktów. Serbia, którą mamy na celowniku, zgromadziła 26,575 punktów. W porównaniu do poprzednich sezonów, Polska zdobyła najwięcej punktów do rankingu – 3,500.

Wpływ wyników polskich klubów na pozycję w rankingu

Wyniki polskich drużyn mają duży wpływ na naszą pozycję w rankingu UEFA. Dotyczy to zarówno Ligi Mistrzów, jak i Ligi Europy czy Ligi Konferencji. W ostatnim czasie, bardzo dobre wyniki osiągały polskie kluby, takie jak Raków Częstochowa i Legia Warszawa, które zdobywają cenne punkty dla Polski w europejskich rozgrywkach.

Sukcesy Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa

Raków Częstochowa pokazał swoją siłę w eliminacjach Ligi Mistrzów, pokonując takie drużyny jak Flora Tallin, Karabach Agdam, a ostatnio Aris Limassol. Teraz, ostatnią barierą na drodze do Ligi Mistrzów jest FC Kopenhaga. Z kolei Legia Warszawa, po zaciętych meczach, pokonała Ordabasy Szymkent i Austrię Wiedeń w eliminacjach Ligi Konferencji.

Polska na tle innych krajów

Polska, z wynikiem 22,000 punktów, jest tuż za Grecją (22,225 punktów) i Chorwacją (22,025 punktów). W rankingu dominują jednak takie kraje jak Anglia, Hiszpania, Włochy i Niemcy, które mają prawo do wystawienia po cztery drużyny w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Czy Polska może przebić się do czołówki rankingu UEFA?

Jak widać, jesteśmy na dobrej drodze do poprawy naszej pozycji w rankingu UEFA. Dobry występ w europejskich pucharach daje nam szanse na zdobycie dodatkowych miejsc w Lidze Mistrzów. To byłoby ogromne osiągnięcie dla polskiej piłki nożnej.

Dokąd zmierza polska piłka nożna?

Celem polskich klubów jest rozpoczęcie udziału w Lidze Mistrzów już od 2 rundy eliminacji. Obecnie, polskie kluby zaczynają od pierwszej rundy eliminacji. Zajmując 21 miejsce w rankingu UEFA, mamy szansę na takie uprawnienia w sezonie 2024/25.

Zakończenie

Polska piłka nożna ma przed sobą wiele wyzwań, ale także wiele możliwości. Dobre występy w europejskich pucharach mogą przynieść nam dodatkowe miejsca w Lidze Mistrzów i innych prestiżowych rozgrywkach. Jest to ogromna szansa dla polskiej piłki nożnej, na którą czekaliśmy od dawna.

By admin