20 czerwca, reprezentacja Polski przeszła przez jedną z najbardziej zawstydzających porażek w swojej historii, przegrywając 2:3 z drużyną Mołdawii w ramach eliminacji do Euro 2024. Ta bolesna porażka była tylko początkiem napotkanych trudności.

Konflikty Wewnętrzne

Wkrótce potem napięcie rosło w związku z konfliktem między Grzegorzem Krychowiakiem, jego bratem a lekarzem drużyny narodowej Jackiem Jaroszewskim i fizjoterapeutą Pawłem Bambrem. Na pokładzie samolotu lecącego do Mołdawii z oficjalną delegacją PZPN, podróżował również skazany za korupcję Mirosław Stasiak.

Pogłoski o Odejściu Trenera

Plotki o możliwym odejściu trenera Fernando Santosa do jednego z klubów w Arabii Saudyjskiej doprowadziły do kolejnego kryzysu wizerunkowego. Przedstawiciele PZPN na jakiś czas nie mogli skontaktować się z trenerem w celu wyjaśnienia sytuacji.

Bojkot Reprezentacji Narodowej na Narodowym

Wszystkie te czynniki sprawiły, że pojawiały się głosy o możliwym bojkocie wrześniowego meczu eliminacji do Mistrzostw Europy z Wyspami Owczymi. Akcja o nazwie „Pusty Narodowy” jednak okazała się nieudana – według informacji PZPN, sprzedano około 30 tys. biletów na ten mecz.

Sprzedaż Biletów na Mecz z Wyspami Owczymi

Bilety na mecz z Wyspami Owczymi były dostępne od 21 lipca. Pomimo że sprzedaż nie była hitem, to jednak bojkot nie doszedł do skutku.

PGE Narodowy Gotowy na Mecz

PGE Narodowy ma pojemność ponad 58 tys. miejsc. Jak na razie zajęta została mniej więcej połowa miejsc. Bilety będą dostępne do 7 września.

Nadchodzące Wyzwania

Po meczu Polska – Wyspy Owcze, Robert Lewandowski wraz z kolegami uda się do Tirany, gdzie 10 września nasi zawodnicy zmierzą się z Albanią. Ciekawe, jak nastroje wokół reprezentacji będą wyglądały po tych dwóch meczach.

Podsumowanie

Bojkot reprezentacji narodowej na Narodowym mógł wydawać się prawdopodobny, biorąc pod uwagę napięcia w zespole i kontrowersje wokół drużyny. Jednak mimo tych problemów, wydaje się, że kibice nadal chcą wspierać swoją drużynę.

Konkluzja

Pomimo potknięć i wyzwań, które napotkała reprezentacja Polski, wydaje się, że kibice są gotowi pokazać swoje wsparcie. Bojkot reprezentacji narodowej na Narodowym mógłby być poważnym ciosem dla drużyny, ale na razie wydaje się, że nie jest to prawdopodobny scenariusz.

Zakończenie

Ostatecznie, mimo wszystkich wyzwań, Polska nadal ma silne wsparcie kibiców. Nawet w obliczu bojkotu, kibice nadal okazują swoje wsparcie, co jest dobrym znakiem dla przyszłości polskiej piłki nożnej.

By admin