Młodzi piłkarze z Anglii (Young Englishmen) zdobyli zaszczytny tytuł mistrza Europy w kategorii do lat 21. W finale rozgrywanym w Batumi, udowodnili swoją dominację, pokonując zespół Hiszpanii 1:0.

Przebieg Finałowego Meczu

Pierwsza połowa meczu była zdecydowanie w ich rękach. Kilka dogodnych sytuacji, które stworzyli na boisku, zaowocowało bramką w doliczonym czasie gry. Piłkę, która ostatecznie wpadła do bramki Hiszpanii, odbił Curtis Jones, pomocnik Liverpoolu. W drugiej połowie, mimo że Hiszpanie mieli więcej okazji do posiadania piłki, Anglicy nadal zagrażali bramce rywala. W ostatnich minutach meczu, sędzia podyktował rzut karny dla Hiszpanii. Abel Ruiz, który miał szansę doprowadzić do dogrywki, nie zdołał jednak pokonać bramkarza Anglików, Jamesa Trafforda, który obronił zarówno strzał z rzutu karnego, jak i dobitkę.

Droga do Tytułu

W drodze do zdobycia tytułu, młodzi Anglicy (Young Englishmen) pokonali wiele silnych drużyn. W fazie grupowej pokonali Czechy, Izrael i Niemcy, zaś w ćwierćfinale wygrali z Portugalią. Półfinałowy mecz z Izraelem zakończył się wynikiem 3:0 dla Anglików.

Trzeci Tytuł w Historii

To już trzeci raz, kiedy młodzi Anglicy (Young Englishmen) zdobywają tytuł mistrza Europy U21. Poprzednie triumfy odnieśli w 1982 i 1984 roku.

Kwalifikacje Olimpijskie

Turniej w Rumunii i Gruzji był jednocześnie kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich w Paryżu, które odbędą się w 2024 roku. Europa ma trzy miejsca w olimpijskim turnieju piłkarskim, nie licząc gospodarzy – Francuzów. Mimo zdobycia mistrzostwa, młodzi Anglicy (Young Englishmen) nie wystąpią na igrzyskach olimpijskich, ponieważ Wielka Brytania nie ma wspólnej drużyny piłkarskiej.

Młodzi Anglicy (Young Englishmen) zdobyli tytuł mistrza Europy U21, pokazując swoje piłkarskie umiejętności i determinację. Ich triumf na boisku w Batumi pokazuje, że są jednym z najmocniejszych zespołów młodzieżowych w Europie. Mimo braku kwalifikacji olimpijskich, ich osiągnięcie jest dowodem na to, że mają wielki talent i potencjał.